- 😱 Mensen let op, dit zijn anno 2025 de drugs emoji’s 👀
- 8 typische kweekproblemen in de bloeifase
- Nieuw in Nederland: triploïde wietzaden! Dit zijn Iced Sangria, Sticky Wasabi & Tropicana Cherry
- Buitenwiet Test 2025: autoflowers én fems van 6 zadenbanken!
- Wat is het juiste klimaat voor wietplanten? Hoe regel je zoiets?
- Nooit meer meeldauw? Cannabisproducent Aurora ontdekt resistente cultivar
Canada belooft amnestie aan ALLE wietgevangenen

Terwijl Barack Obama maar heel mondjesmaat gevangen die vastzitten voor cannabis vrijlaat, gaat dat in buurland Canada net even anders. De liberale minister-president Justin Trudeau kondigde woensdag aan dat hij van plan is alle (!) wietgevangenen amnestie te verlenen.
Canada krijgt legale wiet in 2017
Zoals jullie wellicht weten is de nieuwe, liberale regering in Canada onder leiding van de jonge minister-president Justin Trudeau van zins om volgend voorjaar cannabis volledig te legaliseren, dus zowel medicinaal als recreatief. Volledige legalisering gaat echter niet van de ene op de andere dag, omdat er zowel in eigen land als internationaal naar de wet moet worden gekeken. Een speciale taskforce gaat de regering ondersteunen bij het opstellen van alle reguleringsregels.
In de bak voor cannabis

De jonge liberale premier van Canada: Justin Trudeau [foto: Art Babych / Shutterstock.com]
Maar als het aan het parlement en de regering ligt, komen al deze mensen die nu vastzitten binnenkort op vrije voeten!
Justin Trudeau kondigt amnestie aan
Dat toch wel verrassende nieuws vertelde premier Trudeau op een persconferentie woensdag naar aanleiding van de cannabisplannen van de liberale regering. Het merendeel van zijn praatje ging over de nieuwe regels en wetten, maar na 30 minuten kwam hij met de mededeling dat alle leden van het parlement het ermee eens zijn dat er een generaal pardon komt voor iedereen die voor wietmisdrijven vastzit, of het nu om kleine of grote zaken gaat, zo meldt The Global Sun.
Justin Trudeau: “To ensure that we continue to be a strong and fair nation, this must be done – the legalization of marijuana is approaching and all action regarding the legalization must be taken. This is the first step.”
Man man, geef ons eens zo’n minister-president dan 😉