(advertentie)
(advertentie)
(advertentie)

Zengrower moest even wennen aan het compacte formaat van de Minigrow One, maar zijn eerste oogst in de kleine kweekkast is inmiddels een feit. Granny’s Home voelde zich er inderdaad wel thuis want we begrijpen dat ze er nog steeds is … maar dan wel ondersteboven, en met haar voetjes aan het plafond 😅

Hallo en welkom bij het laatste deel van mijn eerste kweek in de Minigrow One. Ik eindigde de vorige update met een foto van de eerste bloeihaartjes aan Granny’s Home. Ze had er al een flinke groeispurt opzitten, en het leek erop dat de groeispurt ten einde was.

Granny was wel iets harder gegroeid dan ik verwacht had, dus heb ik de hoogste takken aan het scrogrek vastgemaakt om te voorkomen dat ze tegen de lamp aan zou groeien. Gelukkig werkte dat goed, en kon ik eindelijk even achterover leunen en gewoon genieten van het uitzicht 😄

Even achterover leunen en van het uitzicht genieten…

Het licht komt steeds dichterbij maar blijft op afstand deze keer…

De toppen worden dikker en dikker.

Granny in bloei

Ook in de bloeifase ging het hard, en vanaf de eerste topjes volgden de ontwikkelingen zich snel op. De toppen kregen al snel een dikke laag trichomen, wat ze een ijzig en plakkerig uiterlijk gaf gaf. De geur werd ook snel sterker, en duidelijk complexer. Het was een rijke mix van geuren, met onder meer kruidnagel, zoetigheid en pittige kruiden. Heel bijzonder vond ik het.

De voeding heb ik deze ronde bewust pas vanaf week zeven gebruikt, om te voorkomen dat ze te hard zou groeien. Ik gebruikte de voeding van Plagron; onder meer Alga Bloom, Green Sensation, Power Buds en Sugar Royal. Dat bleek een goede keuze: de plant bleef mooi in balans en gaf volle, compacte toppen zonder tekenen van overvoeding.

De toppen zelf waren vanaf het begin heel compact en stevig, en bleven maar dikker worden. Omdat er nog geen bruine bloeihaartjes te zien waren, wist ik dat de bloei nog wel even door zou zetten. En zo geschiedde, met een resultaat waar ik echt heel blij van werd. Het aroma bleef zich ook doorontwikkelen, en kreeg op een gegeven moment ook iets zoets en iets fris, echt heel bijzonder. Ik heb nooit eerder een plant gekweekt met zo’n uitgesproken terpenenprofiel.

Een mooi minikweekkastje vol met toppen!

Twee kleine plekjes light bleach drukken de pret niet.

Granny voelt zich nog steeds (@) Home, zij het ondersteboven. Zen kan niet wachten op zijn eerste joint met deze dame.

Easy oogsten

Na een voorspoedige bloeifase verliep de oogst eigenlijk ook op rolletjes. Er was geen enkel topje met schimmel of toprot, ik heb geen beestjes gezien en ook geen andere issues gehad tijdens deze ronde ✌️ De opbrengst was boven verwachting, en de toppen zijn mooi, groot en keihard.

Het was dan ook een easy oogst, voor mezelf maar ook voor Granny’s Home, want met zulke compacte toppen hoefde ik niet veel meer te knippen. De enige ‘minpuntjes’ zijn twee hele kleine witte plekjes op twee van de toppen. Deze plekjes zijn gebleekt door het sterke licht van de Minigrow One (light bleach). Maar een probleem is het echt niet. Ik heb me wel eens laten vertellen dat zulke gebleekte wiet geen of nauwelijks THC bevat, maar het zijn maar twee piepkleine plekjes.

Op het moment van schrijven is Granny’s Home aan het drogen in de Minigrow One, en ik kijk enorm uit naar een eerste jointje. Dit is trouwens pas de tweede keer dat ik Seedstockers kweek maar ik ben nu al fan van het zadenbedrijf. Beide kweekrondes leverde me heerlijke wiet op en een mooie oogst met harde en plakkerige toppen. Ik kan niet anders dan tevreden zijn, dus zal nog veel vaker met Seedstockers genetica aan de slag gaan.

(advertentie)