- Nog één keer 24K Gold kijken, voordat ze om gaan
- Chunky Cookies staan klaar om te bloeien
- VN drugscommissie toont zich ware Jekyll en Hyde met cannabis
- Spannabis 2025: nog even lekker (na)genieten
- Dima kweekt Erdbeer in zijn Bonanza kweekkast (#1)
- Studie • Wat zijn de ‘volgende dag-effecten’ van cannabisgebruik?
Nog één keer 24K Gold kijken, voordat ze om gaan

Na het gevalletje toprot van vorige week, is de lucht deze week weer lekker droog. Gelukkig maar want 24K Gold heeft op het moment hele dikke toppen en is bijna klaar voor de oogst. Dokter Groen maakt plaatjes van foto’s en zoomt ook alvast in op de trichomen. Het biokweken bevalt hem zo goed, dat hij daar voorlopig mee door zal gaan.
Hartelijk woensdag, leuk dat je leest. Ik moet even wat rechtzetten over het aantal bloeiweken die de 24K Gold planten al gehad hebben. Dat zijn er vandaag precies 10. Op de kop af, en geteld vanaf het moment van omschakelen naar 12/12 – lees m’n kweekverslag van die woensdag er maar op na.
Ik vertel je dit natuurlijk niet voor niets, maar voor je goedkeuring, omdat ik de dames de komende week zal oogsten. Bovendien had ik me eerder verrekend en geschreven dat het nog wel even zou duren maar dat klopt dus niet. De wietplanten zijn er op het oog ook min of meer klaar voor, dus ik heb wat trichoomfoto’s gemaakt om te zien of die er ook klaar voor zijn. Ik heb ze zelf ook nog niet gezien dus we komen er tegelijk achter.
Aankomende week oogsten komt me ook goed uit, want dan komt mijn Dokter Groen Special weer vrij voor de Erdbeer planten die nu nog in de Atomic Grow staan. Die staan aankomende vrijdag trouwens ook al drie weken op 12/12 maar ik heb nog geen bloeiharen kunnen vinden. Ik denk dat ze er wat langer over doen om in bloei te komen omdat ze nog zo jong waren toen ik ze op 12/12 zette.

Goeiemorgen mooie 24K Gold dames!

24K Gold links achter. Deze dame verloor al twee toppen aan toprot.

24K Gold links vooraan heeft de mooiste toppen.

Rijp voor de oogst?

Rechts achter staat ook nog een lekker ding 😍

De grootste top van 24K Gold rechts vooraan heeft wat licht(e) schade.
Lekker droog
Je weet misschien nog wel dat ik vorige week twee toppen met rotte plekken moest verwijderen. Achteraf gezien kwam dat volgens mij door de paar mooie dagen die we toen hadden. Het was heel lang vrij koud geweest en toen kregen we ineens een paar mooie lentedagen en ik denk dat de toppen toen zijn gaan schimmelen.
Warme dagen gaan, zoals je misschien wel weet, vaak gepaard met een hogere luchtvochtigheid. Koude lucht kan minder vocht vasthouden dan warme lucht, vandaar. Momenteel is het ook weer koud en lekker droog; de hygrometer gaf vanmorgen 39% aan. Er zijn echter weer opnieuw een paar warme lentedagen op komst, dus ik moet het goed in de gaten houden en hoop vurig dat er al wat amberkleurige trichomen zijn. Laten we gaan kijken!

De lucht is vooralsnog lekker droog.

Deze plant heeft al wat amberkleurige trichoompjes maar er is ook nog veel transparant.

De plant rechts achter heeft al veel milky trichomen en hier en daar al wat amber.

De dame die twee toppen aan rot verloor heeft trichomen in alle kleuren: helder, milky en amber…
Nou, het is niet echt overduidelijk oogsttijd helaas. Ik zie wel wat amberkleurige trichomen maar vooral op de suikerblaadjes en die zijn altijd wat eerder bruin. Bij een van de dames is ook aardig wat milky te zien maar ook nog veel transparante trichomen. Ik laat het maar een beetje van de luchtvochtigheid afhangen, denk ik…
Erdbeer promoveert
Hoe het ook met de trichomen is, het zal geen weken meer duren met 24K Gold. Daarna promoveer ik m’n Erdbeer planten naar m’n Dokter Groen Special. Ze staan nu nog in de Atomic Grow kweektent, en zoals ik zei dus ook al bijna drie weken op 12/12. Zodra de DGS leeg is mogen ze niet alleen hun plek in de DGS maar ok hun plantenpotten overnemen.
De Erdbeertjes hebben zoals gezegd nu nog geen bloeiharen maar zijn wel lekker vol geworden. Alle zijtakken zijn na het toppen en de omschakeling naar 12/12 mooi uitgelopen, en de vier planten vormen samen een mooi egaal bladerdek. Door de Atomic Grow te gebruiken om in voor te groeien, kan ik om de acht weken oogsten. De kweektent mag dus blijven 🥳

De Erdbeer planten in de Atomic Grow tent.

Een perfect horizontaal bladerdek: helemaal klaar voor de Dokter Groen Special kweekkast.

Onder het bladerdek gaat het ook voorspoedig.
Ik ben er weer doorheen, dat was het voor deze week. Een week die een nieuwe fase in mijn kweekleven inluidt, want ik heb zojuist besloten dat ik voorlopig biologisch blijf kweken, en voortaan voor zal groeien in de Atomic Grow. De planten gaan geweldig op de biologische Soma’s Sacred Soil en met de Atomic Grow kan ik lekker elke acht weken oogsten 😎 Doei!
Dokter Groen
(advertentie)